Jak vybrat správný plastový plot

Pokud se rozmýšlíte, jaké oplocení pořídit k Vašemu pozemku, domu, či jiné budově, dovolte nám, abychom Vám představili relativně novou možnost stavby plotů – plotovek, plotových dílců a jiných součástí Vašeho domu. Jedná se o plastové ploty, které skýtají mnoho výhod.

Bezúdržbové ploty

Plastový bezúdržbový plot

 

 

Proč dát přednost plastovému plotu před ostatními materiály? Těmto plastovým plotům se také říká bezúdržbové – a opravdu tyto ploty stačí jednou za čas opláchnout vodou a budou vypadat jako nové. Žádné opětovné natírání plotových planěk. Plastové ploty mají navíc nízkou hmotnost a jsou díky povrchové úpravě stálobarevné a odolné proti větru.

 

 

Nyní základní rozdělení plastových plotů:

1. Nejžádanější jsou plastové ploty z materiálu PVC = plastové ploty. Použité profily jsou duté a na koncích opatřeny krytkami. Plastové ploty nabízíme v této barevné škále – bílá, zlatý dub, třešeň, ořech a hnědá (plastové plotové dílce) . Zlatý dub, třešeň a ořech mají strukturu dřeva, bílá a hnědá jsou bez struktury. Z těchto materiálů Vám dle požadavku zhotovíme kompletní plotové dílce, vjezdové brány a branky.

2 . Dalším materiálem, který lze použít, je tzv. recyklát. Plotovky jsou vyráběny v tradičních tvarech jako masivní profily. Profily lze snadno řezat, vrtat a dále opracovávat. Plotovky jsou standardně dodávány v hnědé barvě. Na přání zákazníka lze v závislosti na požadovaném množství zajistit výrobu v barvě šedé, cihlově červené, černé, popřípadě zelené.

3. Plotovky WPC Grenafence – tyto plotovky jsou vyrobeny z WPC materiálu, který obsahuje přírodní dřevěná vlákna (60%) a polypropylen (40%). Vyrábí se tzv. extrudací = vytlačováním komponentů pod tlakem a teplotou.  Neobsahují žádný PVC. Plotové dílce jsou 100% recyklovatelné a jsou vyráběny ze stále se obnovujících přírodních zdrojů (kultivované jehličnaté zásoby).

4. Pletivové PVC oploceníPoloplastové pletivo zaručuje dlouhou životnost, neboť je povrch chráněn dvakrát a to pozinkováním a ještě poplastováním. Rovněž nabízíme dekorační a okrasné pletivo, svařovaná pletiva a ostatní příslušenství. Pozinkované pletivo je stejně tak velmi odolné, je opatřeno antikorozní ochranou a je velmi silné.

5. Terasy WPC Grenadeck – v naší nabídce najdete i tento systém pro venkovní plochy, vhodný zejména na terasy, balkóny, prostory kolem bazénů, do zahrad apod., jako obložení domů, rošty do koupelen a saun, či jako podlaha např. do vinného sklípku. Velmi dobře může nahradit exotická dřeva bez růstových defektů, jako jsou suky nebo otvory po hmyzu.

Zvažte, jaké oplocení se hodí právě Vám podle typu domu, pozemku, nebo jiných prostor a s případnými otázkami se nebojte na nás obrátit. (abploty.cz)