Ploty z dřevoplastu WPC

Klasické dřevěné ploty mohou být velmi krásné, ale bohužel ne na dlouhou dobu. Deštivá jara, horká léta a mrazivé zimy si brzy vyberou svoji daň. Dřevo začíná dříve či později ztrácet svoji barvu, deformuje se a hrozí napadení dřevokazným hmyzem či hnilobou.  Kvalitní ploty z dřevoplastových polymerů odolají mrazu, dešti, vodě, slunci, dřevokaznému hmyzu či hnilobě. Váš plot bude i po několika letech stejně krásný a to bez neustálého natírání a napouštění ochrannými prostředky.

Plotovky  jsou vyrobeny z WPC materiálu (WoodPlasticComposite – dřevoplast), jenž se skládá z polyetylenu (40%) a přírodní dřevité směsi (60%). Toto složení zaručuje zdravotní nezávadnost a vysokou pevnost materiálu.

Komponenty WPC se vyrábí tzv. extrudací, což lze vyložit jako vytlačování pod tlakem  a teplotou.

Díky složení a způsobu výroby získají produkty dlouhou životnost, stálobarevnost, jedinečný vzhled a ochranu proti plísním a hnilobě.

Přednosti WPC materiálu:

——————————————-

  • Materiál WPC (Wood Plastic Composite ) v sobě spojuje vynikající vlastnosti dřeva a plastu, díky čemuž se pomalu stává tradičním materiálem pro tvorbu plotů, teras a jiných venkovních konstrukcí.
  • Bezúdržbovost – materiál je nenasákavý, takže se není třeba obávat plísně nebo hniloby, díky příměsi z plastu je materiál odolný vůči působení dřevokazných škůdců. Desky není třeba každoročně napouštět olejem nebo opatřovat novým nátěrem.
  • Stálobarevnost – na barevnost materiálu nemá negativní vliv působení slunečního svitu. Nedochází tedy ke snižování původní barevnosti. Střídání ročních období, sucha a vlhka na prknech nevytvoří žádné barevné mapy nebo fleky.
  • Zachování tvaru – u plotovek z WPC se nemusíte obávat kroucení, sesychání popř. vytváření nerovností. U tohoto materiálu též nehrozí odštípnutí třísky, která by mohla způsobit zranění.
  • Tradiční vzhled – i přesto, že se jedná o moderní materiál, je schopen díky dřevu ve své struktuře zajistit plotu nebývalý výraz a zaujmout svým provedením. Z plotovek je možné vytvářet kompletní plotové dílce, výplně branek a vjezdových vrat.

Plotovky z WPC materiálu rozdělujeme především podle rozměru profilu a odstínu. Technologie výroby je u všech produktů v podstatě totožná. Na naší vzorkovně si určitě vyberete. Můžete si objednat buď  samostatné plotovky pro realizaci svépomocí, či si objednat celé plotové dílce.