Ploty z dřevoplastu WPC

Ploty z dřevoplastu WPC

———————————

Klasické dřevěné ploty mohou být velmi krásné, ale bohužel ne na dlouhou dobu. Deštivá jara, horká léta a mrazivé zimy si brzy vyberou svoji daň. Dřevo začíná dříve či později ztrácet svoji barvu, deformuje se a hrozí napadení dřevokazným hmyzem či hnilobou.  Kvalitní ploty z dřevoplastových polymerů odolají mrazu, dešti, vodě, slunci, dřevokaznému hmyzu či hnilobě. Váš plot bude i po několika letech stejně krásný a to bez neustálého natírání a napouštění ochrannými prostředky.

Plotové dílce jsou vyrobeny z WPC materiálu (WoodPlasticComposite – dřevoplast), jenž se skládá z polyetylenu (40%) a přírodní dřevité směsi (60%). Toto složení zaručuje zdravotní nezávadnost, protože neobsahuje žádné PVC, jako některé levné napodobeniny. PVC dává materiálu sice pevnost, ale zároveň získává značnou křehkost, takže při venkovním použití je velmi omezena jeho životnost.

Komponenty WPC se vyrábí tzv. extrudací, což lze vyložit jako vytlačování pod tlakem  a teplotou.

Díky složení a způsobu výroby získají produkty dlouhou životnost, stálobarevnost, jedinečný vzhled a ochranu proti plísním a hnilobě.

Přednosti WPC materiálu:

——————————————-

  1. Materiál WPC (Wood Plastic Composite ) v sobě spojuje vynikající vlastnosti dřeva a plastu, díky čemuž se pomalu stává tradičním materiálem pro tvorbu plotů, teras a jiných venkovních konstrukcí.
  2. Bezúdržbovost – materiál je nenasákavý, takže se není třeba obávat plísně nebo hniloby, díky příměsi z plastu je materiál odolný vůči působení dřevokazných škůdců. Desky není třeba každoročně napouštět olejem nebo opatřovat novým nátěrem.
  3. Stálobarevnost – na barevnost materiálu nemá negativní vliv působení slunečního svitu. Nedochází tedy ke snižování původní barevnosti. Střídání ročních období, sucha a vlhka na prknech nevytvoří žádné barevné mapy nebo fleky.
  4. Zachování tvaru – u plotovek z WPC se nemusíte obávat kroucení, sesychání popř. vytváření nerovností. U tohoto materiálu též nehrozí odštípnutí třísky, která by mohla způsobit zranění.
  5. Tradiční vzhled – i přesto, že se jedná o moderní materiál, je schopen díky dřevu ve své struktuře zajistit plotu nebývalý výraz a zaujmout svým provedením. Z plotovek je možné vytvářet kompletní plotové dílce, výplně branek a vjezdových vrat.